+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ TÜRKİYE-IRAK ARASI İHRACAT VE LOJİSTİK ÇALIŞMALARI

TÜRKİYE-IRAK ARASI İHRACAT VE LOJİSTİK ÇALIŞMALARI

türkiye-irak arası ihracat ve lojistik çalışmaları

Türkiye’den Irak’a yapılan yük taşıma organizasyonlarının tamamı karayolu üzerinden sağlanmakta, iki ülke arasında ki tek giriş çıkış noktası da Habur Sınır Kapısıdır.

Uluslararası ticaret alanında yoğunluk bakımından önde gelen ülkeler özellikle yakın ve sınır komşularımızdan oluşmaktadır. Bu ülkelerin başında da güney sınırlarımızda yer alan komşularımızdan Irak gelmektedir. Irak’ın özellikle kuzeyinde bulunan bölgesel yönetime bağlı vilayetlere yapılan ihracat çalışmaları yılın tüm dönemlerinde yoğunluğunu korumaktadır.

Ülkemizde üretimi yapılmakta olan binlerce çeşit ile ifade edebileceğimiz ürünün Irak’a ihracatı yine üretici ve dış ticaret firmalarımız tarafından yapılmaktadır. Irak nakliye firmaları ile işbirliği içerisinde hareket ederek ürünlerini sevk ettirmekte olan ticari firmalarımız Irak gibi büyük bir Pazar içerisinde yer almaktan oldukça hoşnut durumdadırlar. Irak’a yapılan ihracat çalışmalarında genellikle komple tırı doldurabilecek yeterlilikte ürün gönderimi yapılıyor olsa da son dönemlerde parsiyel kapsamında bulunan ürün gönderim talepleri de önemli ölçüde artış göstermektedir.

Irak’a ürün gönderimi sadece ihracat içerikli ürünlerden meydana gelmeyip aynı zamanda yurt dışından ülkemiz limanları, serbest bölgelerimiz ve antrepolarımız gibi sahalarımıza gelerek transit ticaret işlemleri yapılmak suretiyle Irak’a sevk edilen transit içerikli üçüncü ülke menşeili ürün nakliyesi de yapılmaktadır. Bu tür taşıma organizasyonları da yine Türk nakliye şirketlerimiz tarafından sağlanmaktadır.
Türkiye’den Irak’a yapılan yük taşıma organizasyonlarının tamamı karayolu üzerinden sağlanmakta, iki ülke arasında ki tek giriş çıkış noktasının da Habur sınır kapısı olması kapıda yılın tüm zamanlarında yoğunlaşma meydana getirmektedir. Başta Kuzey Irak olmak üzere tüm güney illerine de yapılan sevkiyatlarda ortalama varış süresi 4-5 günlük bir süre zarfına tekabül etmektedir. Irak nakliye çalışmalarında komple tır yüklemesi 25 tonu geçmeyecek şekilde ayarlanmaktadır.Türk cumhuriyetleri arasında en büyük yüzölçümüne sahip bulunan Kazakistan ile...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda TCDD’ye ait binalarda kiracı olan Bulgar taşımacılar, 4 yıldır kira ödemiyor....

"Trafik Güvenliği" toplantısında konuşan Bakan Soylu, kara yollarındaki hız limitiyle ilgili, "Bir miktar artırma k...

Avrupa ülkeleri arasında yer alıp sınır komşumuz olan Bulgaristan ülkemizin ihracat çalışmalarının en y...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.omsan lojistik  a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: Ankara,
Ülke:TR - Türkiye

horoz lojİstİk kargo hİzmetlerİ ve tİc. a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: 34850 İstanbul,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2019 NakliyeBorsası.NET