+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ TÜRK TIR'LARI 25 GÜNDÜR RUS SINIRINDA BEKLETİLİYOR

TÜRK TIR'LARI 25 GÜNDÜR RUS SINIRINDA BEKLETİLİYOR

türk tir'ları 25 gündür rus sınırında bekletiliyor

Ülkeler arasında en ufak bir krizde darbeyi önce taşımacı yiyor. Bu kez de öyle oldu. Rusya’dan Gürcistan’a geçmek için bekleyen Türkiyeli TIR şoförleri, Vladikavkaz Sınır Kapısı'nda yaklaşık 200 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
Kazakistan’dan Türkiye’ye dönen şoförler zor günlerden geçiyor. Rusya üzerinden Gürcistan’a geçmek için Vladikavkaz Sınır Kapısına gelen Türkiyeli şoförler, Rus yetkililer tarafından bekletiliyor.

Bölgede taşımacılık yapan Türkiyeli şoförler ile Rus, Gürcü ve Ermeni şoförlerin kullandığı iki farklı yol var. Vladikavkaz Sınır Kapısına yaklaşırken bu iki yol birleşiyor. Yolun birleşmesinden sonra ise kontrol tamamen Rus polislerinin eline geçiyor. Bölgeden Gürcistan’a geçerken, Türkiyeli şoförlerin geldiği istikametten günde 30-50 aracın geçmesine izin veren Rus polisi; Rus, Ermeni ve Gürcü şoförlerin kullandığı yoldan gelen araçlardan ise günde 350-400 civarında geçiş izni veriyor.

Durumu anlatan bir şoför, Çeçenistanlı bazı hayırseverlerin getirdiği bir koli suyla ya da bir ekmekle idare ettiklerini söyledi.

Sınır kapısında uygulanan bu çifte standart yüzünden bölgedeki Türkiyeli şoförler uzun araç kuyrukları oluşturuyor. 7 gündür bölgede olduğunu ve kapıya 140 kilometre kala araç kuyruğuna girdiğini belirten şoför, 7 gün içerisinde ancak 8 kilometre yol gidebildiğini söyledi. 

Kuyruğun 200 kilometre uzunluğunda olduğuna ve 25 gündür geçiş için bekleyen şoförlerin olduğuna dikkat çeken şoför şöyle konuştu:

“Bu kuyruk bu 200 kilometreye uzandı. 25 gündür burada kalan arkadaşlarımız var. Ama keşke gösterebilseydim. Bir dronem olsa da çekip gösterebilseydim bu insanların çektikleri cefayı. Ekmek yok, su yok, lavabo yok, tuvalet yok. Çeçenistanlı bazı hayır severlerin getirdiği bir koli suyla ya da bir ekmekle idare eden, bu sektördeki bu kadar insanı görmemezlikten gelen, maalesef ama içim acıyarak söylüyorum, görmemezlikten gelen bir ülkemiz var. Ülkemiz, milletimiz, devletimiz bizim kırmızı çizgimizdir. Bunun kılına zarar geldiği zaman biz canımızı veririz. Verdik de. Ancak aylardır bu böyle. Ülkemizin burada bizi sahipsiz bırakması bize sahip çıkmaması, sorunumuza parmak basmaması bizim içimizi acıtıyor."Mahmutbey Gişeleri öncesi her iki yönde de bulunan denetim istasyonlarının girişlerine EDS sistemi kuruldu ve ...

Türkiye’nin ardından Bulgar tarafının da sınırda ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri tamamlamasıyla, Kapık...

Mersin Uluslararası Limanı'nda yarın Bakan Karaismailoğlu'nun katılımıyla başlaması planlanan genişletme ç...

Ulaşım görevi gören bütün motorlu taşıtların bir yolcu taşıma sınırı vardır, aynı şekilde yük t...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.horoz lojİstİk kargo hİzmetlerİ ve tİc. a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: 34850 İstanbul,
Ülke:TR - Türkiye

ankara horoz lojİstİk kargo hİz. ve tİc. a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: 06000 Ankara,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2019 NakliyeBorsası.NET