+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ BULGARİSTAN BAŞBAKANI DEREKÖY GÜMRÜK KAPISINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BULGARİSTAN BAŞBAKANI DEREKÖY GÜMRÜK KAPISINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

bulgarİstan baŞbakani derekÖy gÜmrÜk kapisinda İncelemelerde bulundu

Bulgaristan Başbakanı Dimitar Glavçev ve beraberindeki İçişleri Bakanı Kalin Stoyanov, Bölgesel Kalkınma ve İyileştirme Bakanı Violeta Korıtarova, Turizm Bakanı Evtim Mıloshev, Çevre ve Su Bakanı Petar Dımıtrov ile Gümrük İdaresi Başkanı Georgi Dımov’un Dereköy Gümrük Kapısını ziyaret etti. Yapılan ziyarete Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak eşlik etti.

Ziyaret kapsamında Dereköy Gümrük Kapısının modernizasyon projesi hakkında bilgi paylaşımında bulunularak ve iki ülke arasındaki kapılarda gümrük geçişlerinin kolaylaştırılmasının ve artırılmasının bölgenin ekonomik ve ticari potansiyeline önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı.

Başbakan Sayın Glavçev konuşmalarında birlikte hareket etmenin sorunları azaltacağını ifade ederek, "Bugün büyük bir adım atıldı, buradaki heyette ortak hareket etme niyetini ortaya koyuyor. Gümrük kapılarımızı büyüterek aramızdaki iletişimi daha da artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ise konuşmalarında Bulgaristan ve Türkiye'deki gümrük kapılarının sadece iki ülkenin değil tüm dünyanın yükünü taşıyor olmasından hareketle küresel ticaret için de büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi. Program kapsamında ayrıca Gümrük İdaresi Başkanı Georgi Dımov ile ikili görüşme de gerçekleştirilerek ve ticaretin kolaylaştırılmasına yönelik gümrük konuları kapsamlı olarak ele alındı.

Ticaret Bakanlığımıza, Bakan Yardımcımız Sayın Sezai Uçarmak ve ekibine sınır kapılarımızın işlevliği konusunda göstermiş oldukları çaba için sektörümüz şükranlarımızı sunarız.2023 verilerine göre 50 ülkenin değerlendirildiği "Agility Gelişmekte Olan Piyasalar Lojistik Endeksi"nde T&uu...

2023 verilerine göre 50 ülkenin değerlendirildiği "Agility Gelişmekte Olan Piyasalar Lojistik Endeksi"nde T&uu...

Artan yakıt maliyetleri, ihracat taşımalarında ilk 6 ayda %35’leri bulan daralma ve kamyon tarafındaki arz fazlası...

Tehlikeli maddelerin taşımacılığında karayolunun yanı sıra, demiryolu, denizyolu, havayolu ve iç suyolları gibi t...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.eraksons lojİstİk ve tİcaret anonİm Şİrketİ logo

Şirket türü: Nakliyat ve Spedisyon şirketi/Lojistik
Şehir: İstanbul,
Ülke:TR - Türkiye

omsan lojistik  a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: Ankara,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) NakliyeBorsası.NET