+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ AZERBAYCAN İRAN YÜK TRENİ BAĞLANTISI HAZIR

AZERBAYCAN İRAN YÜK TRENİ BAĞLANTISI HAZIR

azerbaycan İran yük treni bağlantısı hazır

Azerbaycan Demiryolları CJSC Başkanı Cavid Gurbanov, Astara (Azerbaycan) - Astara (İran) arasında ilk yük trenlerinin 2017 yılının sonlarında seferlere başlayacağını söyledi.

Uluslararası Kuzey-Güney Ulaştırma Koridorunun Astara (Azerbaycan) - Astara (İran) bölümünün inşaatının neredeyse tamamlandığını belirten Gurbanov, “Azerbaycan topraklarındaki tüm çalışmalar bitmek üzere. Tren yolunun en kritik kısmı olan Astarachay nehri üzerindeki demiryolu köprüsünün inşaatı da tamamlanarak tren geçişlerine hazır hale getirildi ” dedi.

Kuzey Avrupa'yı Güneydoğu Asya ile yakınlaştıracak Kuzey-Güney Ulaşım Koridoru, Azerbaycan, İran ve Rusya demiryollarını birbirine bağlayan bir bağlantı görevi görecek.Koridorun ilk aşamada yılda 5 milyon ton kargo, gelecekte 10 milyondan fazla kargo taşıması planlanmaktadır.

Öte yandan Mehr Haber Ajansına açıklamada bulunan İran Demiryolları Şirketi Genel Müdürü Sait Muhammedzade, Azerbaycan’dan ilk yük treninin önümüzdeki iki aya kadar İran’daki Astara kentine giriş yapacağını duyurdu.

İran Demiryolları Şirketi Genel Müdürü Sait Muhammedzade, İran ve Azerbaycan arasındaki “Astara-Astara Demiryolu Hattı Projesi”yle ilgili olarak, “Azerbaycan’dan ilk yük treni önümüzdeki  2 aya kadar İran’daki Astara kentine giriş yapacaktır” açıklamasını yaptı.

Bu konuya ilişkin Muhammedzade, “Kuzey-Güney ve Güney-Batı demiryolu projeleri hayata geçtiği takdirde, Güneydoğu Asya ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ve Avrupa ülkeleri arasında İran üzerinden çok miktarda mal taşınarak ekonomi alanında ülkeye büyük fayda sağlayacaktır” ifadelerinde bulundu.

Azerbaycan hükümetinin sözü geçen projede 60 milyon dolar tutarında bir yatırım yaptığını belirten Muhammedzade, İran’daki Astara kentinin deniz ile demiryolu taşımacılığı konusunda kayda değer potansiyele sahip olduğuna dikkati çekti.İthalatta alınan ordino ücreti kaosa yol açtı. Taşıyan ve taşıtan hükümet nezdinde girişimlere baş...

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından düzenlenen III. Ulusal Liman Kongresi &ldqu...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolüne tabi bazı ürünlerin girişinde yetkili gümrük id...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Aktif olarak gümrük işlemi yürütü...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.gÜrallar kİremİt turİzm ve madencİlİk a.Ş. logo

Şirket türü: İthalatçı-İhracatçı Şirketi
Şehir: 43000 Kütahya,
Ülke:TR - Türkiye

limanlı lojistik hizmetleri san.tic.ltd.sti. logo

Şirket türü: Nakliyat ve Spedisyon şirketi/Lojistik
Şehir: 35000 İzmir,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Fax: +90 212 310 46 95
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2013 NakliyeBorsası.NET