+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ UND'DEN "KAPILARDAKİ TIR KUYRUĞUNU HESAPLAYIN" UYARISI

UND'DEN "KAPILARDAKİ TIR KUYRUĞUNU HESAPLAYIN" UYARISI

und'den "kapılardaki tir kuyruğunu hesaplayın" uyarısı

UND, lojistik kuruluşlarına Kapıkule Sınır Kapısında ihracat yönünde 13 km, ithalat yönünde 1 km; Hamzabeyli Sınır Kapısında ise ihracat yönünde 7 km, ithalat yönünde 1 km TIR kuyruğu bulunduğunu belirterek, taahhütleri buna göre revize etmelerini duyurdu

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, çözüm için çare bulamasa da, uyarı görevini yaparak nakliyecileri gecikmeler konusunda uyaran bir duyuru yaptı. Duyuruda şu bilgilere yer verildi:

“Özellikle son günlerde artış gösteren yolcu sınır geçiş işlem hacmine ek olarak Bayram tatili süresince yurtdışına çıkış yapan ve dönen yolcuların gümrük işlemlerini gerçekleştirebilmek amacıyla Bulgaristan Sınır Gümrük İdarelerinde TIR tarafından görevli memurların bir kısmı yolcu işlemleri için görevlendirilmiştir. Bu durum TIR işlemleri için daha az sayıda memur ile gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesine ve dolayısı ile sınır geçiş işlemlerinin yavaşlamasına, tır kuyruklarının oluşmasına ve ilave bekleme sürelerine sebebiyet vermektedir.
26 Ağustos 2017 tarihinden bu yana Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarından ihracat yönünde geçiş işlemleri ortalama 48 saat sürmektedir. Söz konusu beklemeler an itibari ile devam etmektedir.
Kapıkule Sınır Kapısında ihracat yönünde 13 km, ithalat yönünde 1 km; Hamzabeyli Sınır Kapısında ise ihracat yönünde 7 km, ithalat yönünde 1 km TIR kuyruğu bulunmaktadır.
Yine Yunanistan’a açılan İpsala Sınır Kapısında da yolcu geçiş işlemlerindeki yoğunluklar sebebiyle Yunanistan’ın Kipi Sınır Kapısında da yolcu araçları için ilave memur görevlendirilmesi yapılmış ve bu durumda tır geçişlerinde beklemelere sebebiyet vermiştir.
İpsala Sınır Kapısında ihracat yönünde 4 km, ithalat yönünde 1 km tır kuyruğu bulunmaktadır.
Firmalarımızın bilgilerine önemle rica olunur.”İthalatta alınan ordino ücreti kaosa yol açtı. Taşıyan ve taşıtan hükümet nezdinde girişimlere baş...

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından düzenlenen III. Ulusal Liman Kongresi &ldqu...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolüne tabi bazı ürünlerin girişinde yetkili gümrük id...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Aktif olarak gümrük işlemi yürütü...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.limanlı lojistik hizmetleri san.tic.ltd.sti. logo

Şirket türü: Nakliyat ve Spedisyon şirketi/Lojistik
Şehir: 35000 İzmir,
Ülke:TR - Türkiye

omsan lojistik  a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: Ankara,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Fax: +90 212 310 46 95
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2013 NakliyeBorsası.NET