+90 216 250 39 11

LOJİSTİK HABERLERİ LASTİĞİNİZ HİÇ PATLAMAYACAK

LASTİĞİNİZ HİÇ PATLAMAYACAK

lastiğiniz hiç patlamayacak

KARA taşıtlarının en büyük sorunlardan biri olan lastik patlamasına Harvard Üniversitesi’deki araştırmacılardan önemli bir çözüm geldi.

Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu’ndaki araştırmacılar, kendini yenileyebilen bir kauçuk türü geliştirmeyi başardı. ‘İleri düzeydeki materyaller’ (Advanced Materials) kategorisinde değerlendirilen yeni kauçuk çeşidi ile araçların lastikleri patlasa bile lastikler kendini onaracak. Geliştirilen yeni nesil kauçuğun moleküllerinde birbirine bağımsız farklı bağlar bulunuyor. Kesilme, ezilme ve hasar gibi baskı görme durumlarında bu birbiriyle bağlı olmayan moleküller aktif hale geçiyor ve bağlanmaya başlıyorlar. Bağlanmayla beraber kauçuk malzeme kendini onarıyor. Harvard Üniversitesi bu konuda patent başvurusunda da bulundu.Araç, ödeme turnikesine girdiğinde çekicinin plakasını okuyor. Çıkışta da dorsenin plakasını g...

UND, lojistik kuruluşlarına Kapıkule Sınır Kapısında ihracat yönünde 13 km, ithalat yönünde 1 km; Ha...

Bakan Tüfenkçi, “Gümrükleri tarıyoruz, mevzuatı da sadeleştirerek özellikle mevzuat a&c...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.
NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 216 250 39 11
Fax: +90 212 310 46 95
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2013 NakliyeBorsası.NET