+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ KUYRUKTAN BIKTILAR, KAPIYA GELMEDEN GÜMRÜKLEME İSTİYORLAR

KUYRUKTAN BIKTILAR, KAPIYA GELMEDEN GÜMRÜKLEME İSTİYORLAR

kuyruktan bıktılar, kapıya gelmeden gümrükleme İstiyorlar

Karayolu ihracat taşımaları hızlandı, bazı sınır kapılarında TIR kuyrukları 20 km’yi aştı. Gümrüklerde 5 günü bulan beklemelere kalıcı çözüm talep eden ihracatçı, sınır kapılarına gelmeden gümrükleme yapılmasını istiyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Lojistikte Yeni Yaklaşımlar ve Yeni Ticaret Yolları Komitesi Başkanı Ahmet Yayman, taşımalarda gümrük kapılarında yaşanan beklemeler ve sürücü vizelerinde karşılaşılan problemler nedeniyle ihracatçının önemli pazarları kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. 
İhracatın artışa geçmesi ile son haftalarda sınır kapılarındaki TIR kuyruklarının yeniden 20 km’yi aştığını dile getiren Yayman, “Gümrük geçişlerini hızlandırmak için ilgili bakanlıklardan Edirne-Havsa civarında bir lojistik merkez kurulmasını ve gümrük işlemlerinin burada yapılmasını istiyoruz” dedi.

Vize ve geçiş belgeleri konularında da büyük problemler olduğunu dile getiren Ahmet Yayman, çözüm önerilerini DÜNYA’ya anlattı.
İhracat taşımalarındaki artış nedeniyle özellikle Kapıkule’de TIR kuyruğunun 20 km’yi aştığına dikkat çeken Yayman, “Depoda yüklenen aracınız İkitelli’den çıkıyor, Muratbey Gümrüğü’ne oradan da Kapıkule’ye gidecek, günlerce sıralarda bekliyor. Gayri insanı şartlar söz konusu. Birçok şoförümüz bu şartlardan dolayı işi bırakıyor.
Ayrıca ihracatçı açısından bakacak olursak; teslim aldığımız malı Almanya’ya 5, İngiltere’ye 7 günde götürmek zorundayız. Bu süreler gecikince, alıcı bir daha sipariş vermiyor. Türk ihracatçısının Avrupa’ya mal satmasındaki en büyük sebeplerden biri coğrafi yakınlık ancak bu sorunlar nedeniyle bu avantaj da kayboluyor. Bu sefer Avrupalı firmalar siparişlerini Uzak Doğu’ya kaydırıyor” diye konuştu.Pandemi sonrası, tedarik zincirinin kısalması ve Türkiye-AB arasında daha yakın bir ticari ilişki gelişmesi bekleni...

Türkiye’ye giriş yapan şoförlerin 14 gün karantiya alınması nedeniyle oluşan sıkıntılara ç&o...

Korona virüsü, 400-500 mikrohücre çapına sahip , boyutları büyük bir virüstür,...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.limanlı lojistik hizmetleri san.tic.ltd.sti. logo

Şirket türü: Nakliyat ve Spedisyon şirketi/Lojistik
Şehir: 35000 İzmir,
Ülke:TR - Türkiye

omsan lojistik  a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: Ankara,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2019 NakliyeBorsası.NET