+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ GÜRCİSTAN İLE DEMİRYOLU TAŞIMALARI 500 BİN TONA ÇIKIYOR

GÜRCİSTAN İLE DEMİRYOLU TAŞIMALARI 500 BİN TONA ÇIKIYOR

gürcistan ile demiryolu taşımaları 500 bin tona Çıkıyor

TCDD Taşımacılık AŞ ile Gürcistan Demiryolları Lojistik ve Terminal Yönetim Şirketi arasında imzalanan mutabakat zaptı çerçevesinde, Türkiye-Gürcistan hattındaki taşımaların yıllık en az 500 bin tona çıkarılması planlanıyor.

AA muhabirinin TCDD Taşımacılık AŞ'den aldığı bilgiye göre, Gürcistan Demiryolları Lojistik ve Terminal Yönetim Şirketi ile TCDD Taşımacılık AŞ heyetleri, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı'nın daha da etkinleştirilmesi için 17 Haziran'da Ankara'da bir araya geldi.

Gürcistan heyeti, toplantı öncesinde TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Erol Arıkan'a iadeyi ziyarette bulunurken, görüşmelerde Türkiye ile Gürcistan demir yolu şirketleri arasındaki iş birliği değerlendirildi.

Ziyaret sonrasında, Gürcistan Demiryolları Lojistik ve Terminal Yönetim Şirketi ve TCDD Taşımacılık AŞ arasında, BTK Demir Yolu Hattı'nın daha etkin ve verimli hale getirilmesine yönelik mutabakat zaptı imzalandı.

Söz konusu zapt çerçevesinde, Türkiye-Gürcistan ve Azerbaycan iş birliğiyle hayata geçirilen hat üzerinden yapılan iki ülke arasındaki taşımaların yıllık en az 500 bin tona çıkarılmasına yönelik yol haritası belirlendi.

- Altyapı geliştirilecek, taşıma artacak

Gürcistan Demiryolları Lojistik ve Terminal Yönetim Şirketi Direktörü Lasha Akhalbedashvili ile TCDD Taşımacılık Lojistik Dairesi Başkanı Mehmet Altınsoy tarafından imzalanan mutabakat zaptı ile iş birliğinin daha da geliştirilmesi amaçlanıyor. 

Her iki ülkenin demir yolu şirketleri, demir yolları ve lojistik sistemi içinde stratejik ve ekonomik iş birliği yaparak transit taşıma potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmayı, Gürcistan-Türkiye ikili ilişkilerinin gelişmesiyle ekonomilerine katkı sağlamayı hedefliyor. 

İki şirket, birlikte uygulayabileceği projeleri belirleyerek hayata geçirecek, uluslararası demir yolu koridorlarının, intermodal terminallerin yükleme tesislerinin ve yükle ilgili diğer altyapıların geliştirilmesi konusunda iş birliği yapacak. 

BTK hattı üzerinden yük taşıma hacminin kısa vadede 1 milyon tona, orta vadede 3-5 milyon tona çıkarılması, yapılacak taşımaların demir yolu/deniz yolu kombinasyonuyla taşınması planlar arasında bulunuyor. Asya'nın Avrupa'ya bağlandığı uluslararası İpek Yolu, Mardin ve Şırnak'ta etkili olan yoğun kar yağışı neden...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “İstanbul için Ömerli’de 1 milyon metrekare alana...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.ankara horoz lojİstİk kargo hİz. ve tİc. a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: 06000 Ankara,
Ülke:TR - Türkiye

gÜrallar kİremİt turİzm ve madencİlİk a.Ş. logo

Şirket türü: İthalatçı-İhracatçı Şirketi
Şehir: 43000 Kütahya,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2019 NakliyeBorsası.NET