+90 850 4 663 663

LOJİSTİK HABERLERİ ÇEKİCİYE AYRI, DORSEYE AYRI HGS CEZASI

ÇEKİCİYE AYRI, DORSEYE AYRI HGS CEZASI

Çekiciye ayrı, dorseye ayrı hgs cezası

Araç, ödeme turnikesine girdiğinde çekicinin plakasını okuyor. Çıkışta da dorsenin plakasını görüyor, ikisi birbirinden farklı. İşte bu durum iki ayrı araç gibi değerlendiriliyor. Yaptığımız görüşmelerde mağdur sayısının hiç de az olmadığını gördük.
Geçtiğimiz hafta, LOJİSTİK EKİPMANLAR dergimizin Ağustos ayı dosya konusu olarak seçtiğimiz TEHLİKELİ MADDE VE AKARYAKIT TAŞIMACILIĞI’nı konuşmak üzere ilgili firmalarla görüşmek için Körfez bölgesini dolaştık. Birçok kişinin ortak sorunu olan bir probleme şahit olduk.

HGS’DE SORUN BİTMİYOR

O küçücük pul, çıktığından beri sürücülerin başına bela oluyor. Herşeyiniz tastamam olduğu halde HGS ekranında “KAÇIŞ… Cezası bu kadar” yazmıyor mu, bütün kimyası bozuluyor insanın. İşte geçen hafta bunun başka bir versiyonunu tanık olduk. Halk dilinde TIR diye nitelendirilen ama aslında çekici ve treyler birleştiğinde TIR hüviyeti kazanan aracı, HGS sistem kamerası iki farklı taşıt olarak değerlendiriyormuş. Yani, kamera önden çekicinin X plakasını görüyor. Arkadan giderken de treylerin XX plakasını kaydediyormuş. Bu şekilde mağdur olan birçok insanla karşılaştık.

ÇÖZÜM VAR AMA SİSTEM SAKAT

Yapılacak iş basit aslında. En başında HGS’nizi alırken, çekicinizi ve dorsenizi kaydettiriyor. Bu dorse, şu plakalı çekiciye kayıtlıdır. Bununla birlikte tam araç statüsü kazanır diye kayda bağlıyorsunuz.

Ama yine de, bu sorunla karşılaşmanız mümkün. Çözmek için ayrı bir mesai gerekiyor. İhlalin olduğu mahkemeye başvuruluyor. Hakimlerin önünde binlerce HGS dosyası var. Böyle bir sistemin yürümesi mümkün değil. Kendi sistemlerini incelediklerinde yanlışlığı görüp cezayı iptal ediyorlar ama boşuna mesai harcıyorsunuz. Hem yargı, hem de siz boşa kürek çekmiş oluyorsunuz.

Ne diyelim 21. Yüzyıl Türkiyesi hala halletmesi gereken onca iş dururken gereksiz engellerle boşa zaman harcıyor. Allah selamet versin.İthalatta alınan ordino ücreti kaosa yol açtı. Taşıyan ve taşıtan hükümet nezdinde girişimlere baş...

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından düzenlenen III. Ulusal Liman Kongresi &ldqu...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolüne tabi bazı ürünlerin girişinde yetkili gümrük id...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Aktif olarak gümrük işlemi yürütü...

Hepsini Oku »

 
NakliyeBorsasi.net - YÜK VE NAKLİYE BORSASI - NAKLİYECİLER SİTESİ/PLATFORMU


NakliyeBorsasi.NET, Türkiye ve Balkanların en büyük yük ve nakliye nakliyeciler sitesi/platformu. İthalatçı ve ihracatçı firmların, nakliyat ve lojistik firmalarıyla buluştuğu, bilgi alışverişi yaptığı, binlerce yük ve boş araç ilanı sunduğu, en verimli nakliye portalıdır.gÜrallar kİremİt turİzm ve madencİlİk a.Ş. logo

Şirket türü: İthalatçı-İhracatçı Şirketi
Şehir: 43000 Kütahya,
Ülke:TR - Türkiye

horoz lojİstİk kargo hİzmetlerİ ve tİc. a.Ş. logo

Şirket türü: Nakliyat şirketi / Nakliyeci
Şehir: 34850 İstanbul,
Ülke:TR - Türkiye


NakliyeBorsası.NET
Tel: +90 850 4 663 663
Fax: +90 212 310 46 95
Skype: nakliyeborsasi
İrtibat İçin Elektronik Posta:
admin@nakliyeborsasi.net
info@cargoagent.net
Facebook: Nakliye Borsasi
Google +: Nakliye Borsasi

Hafta içi hergün 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz.

Copyright (c) 2007-2013 NakliyeBorsası.NET